BİZ KİMİZ?

2005 yılında Mimar Gürkan Temur tarafından kurulan Temur Mimarlık, deneyimli ekibi ile özgün tasarımlar geliştirir ve uygular. Kurumların gereksinimlerini anlar, yenilikçi bakış açısıyla süzer ve uygun hizmeti verir.
Temur Mimarlık, tasarımı çok yönlü olarak ele alır ve geliştirir. Mekanı yaratırken, hizmet verilen alanların dinamiklerini önemli bir girdi olarak kabul eder ve sektörel argümanları oluşturmayı hedefler. Böylece, yatırımlar sonuca en etkili ve hızlı şekilde ulaşır.


NELER YAPIYORUZ?

TEMUR, otel, ofis ve mağazalar başta olmak üzere birçok alanda mimari ve iç mimari tasarım ve uygulama hizmeti verir.


NASIL YAPIYORUZ?


TEMUR, analiz eder

Araştırma ve analiz, projenin ilk adımıdır. Doğal ve yapılı çevreye dair tüm koşullar ve olgular araştırılır, kurumsal kimliğe dair bilgiler toplanır. Elde edilen tüm veriler ve bilgiler belirlenen kriterler ile bir araya getirilerek bir dosya oluşturulur.

TEMUR, tasarlar

Doğru kurgulanan bir tasarım süreci, mekanın oluşturulmasındaki en önemli evredir. TEMUR için tasarım kavramlar ve hikaye ile başlar, analiz ve diğer girdilerle birleşerek mekanlaşır. Tasarım kararları 3 boyutlu görseller, metinler ve referans imajlar ile bir bütün halinde yansıtılır.

TEMUR, proje üretir

TEMUR için proje, konsept oluşturmaktan ibaret değildir. Sunum dosyasından yasal işlemler için gerekli dosyalara, uygulama ve ihale paketlerine kadar tüm proje dokümantasyonu kurgulanır ve üretilir.

TEMUR, uygular

Uygulama, TEMUR’un bütüncül tasarım yaklaşımının son evresidir. TEMUR, projenin en iyi şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan tüm organizasyonu yapar. Uygun malzemeyi seçer, imalat ekiplerini bulur ve projenin en kaliteli işçilikle ve zamanında uygulanmasını sağlar. İmalat süresince ekipleri zaman, kalite ve kriterleri çerçevesinde denetler. Böylece hedeflenen sonuca zamanında ve mükemmeliyetle ulaşılır.

TEMUR, koordine eder

TEMUR, tasarım ve uygulamanın tüm sorumluluğunu üstlenebilen strüktürü ve çalışma anlayışı ile iletişim ve koordinasyonu öneminin bilincindedir. Koordinasyonun tüm gereklilik ve araçlarına hakim olarak, hedeflerin en az hatayla gerçekleşmesine çalışır.

TEMUR, global düzeyde hizmet verir

Bilgi ve iletişim çağında dünyanın birleşme eğiliminin bilincinde olarak, TEMUR global düzeyde hizmet vermeyi hedefler. Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde proje üretimi ve koordinasyonu yapar.